صادرات کالا

بخشی از در آمد شرکت های تولید کننده کوچک و بزرگ کشور از راه صادرات کالا حاصل میشود. در واقع صادرات کالا ارز آوری بسیار خوبی را برای شرکت ها و همچنین دولت بوجود می آورد. صادرات کالا به راحتی انجام نمیشود و باید مراحل آن طی شود.

مراحل صادرات کالا

۱) از اولین مراحل صادرات کالا که حتما باید انجام شود  تاسیس و ثبت شرکت میباشد. برای اینکه امور اقتصادی انجام شود ابتدا باید یک شرکت که میتواند سهامی عام و یا خاص باشد تاسیس و ثبت شود. پس از تاسیس شرکت باید کلیه امور مالی و مالیاتی نیز توسط موسس یا موسسان انجام شود ۲) دومین مرحله صادرات کالا افتتاح حساب بانکی میباشد. برای اینکه بتوانید مبادلات مالی خود را انجام دهید باید در کشور مقصد یک حساب بانکی افتتاح نمایید. ۳) از جمله مهمترین مراحل صادرات کالا شناسایی بازار هدف میباشد. برای اینکه بتوانید کالای خود را در بازار کشور مقصد شناسایی کنید باید بررسی و سپس بازاریابی را انجام  دهید. ۴) برای خریدار پیش فاکتور ارسال کنید. پیش فاکتور اطلاعاتی کاملی از محصول را در اختیار خریدار قرار میدهد و نسبت به آن تصمیم به خرید و یا عدم خرید میگیرد.

صادرات کالا

۵) یکی از مراحل صادرات کالا که بسیار حساس و دقیق نیز میباشد تعیین نمودن بهای گمرکی کالا است. در این مرحله از صادرات کالا بهای سیف که موارد زیادی را شامل میشود باید پرداخت گردد. ۶)  در مرحله ششم باید مجوزهای لازم برای صادرات کالا را از ارگان ها و سازمان های مربوطه دریافت نمایید. از جمله این ارگان ها میتوان به وزارت بهداشت،‌  صنعت و معدن و سازمان ملی استاندارد اشاره نمود. ۷) اظهار کالای صادراتی به گمرک یکی از مراحل صادرات کالا است که طی آن صادرکننده قادر به حمل کالا به گمرک با در دست داشتن مدارک لازم میباشد. ۸) با یکی از شرکت های حمل و نقل و یا کشتیرانی قرار داد امضا نموده و کلیه امور حمل به کشور مقصد را به آن واگذار کنید. همچنین باید کالای خود را قبل از ارسال مطابق با ضوابط بین المللی بیمه نمایید. ۹) در این مرحله از صادرات کالا، خریدار و همچنین فروشنده باید با موسسات بین المللی قرار دادی به امضا رسانده تا گواهی بازرسی دریافت شود. ۱۰) دریافت گواهی مبدا و همچنین صدور فاکتور فروش. ۱۱) در مرحله پایانی نیز صدور کالا به کشور مقصد انجام میشود.

قوانین صادرات کالا

قوانین صادرات کالا نسبت به نوع کالا و همچنین کشور مقصد متفاوت میباشد. برای آشنایی با قوانین صادرات کالا بهتر است با کارشناسان با تجربه در این زمینه تماس حاصل نمایید. شرکت بازرگانی افرا اکسون از مجموعه کارشناسان متخصص و با سالها تجربه  در زمینه صادرات کالا برخوردار است و میتوانید با یک تماس از مشاوره این کارشناسان بهره مند شوید.

ممنوعیت صادرات کالا

برخی از کالاها به دلایل مختلفی اجاره صادرات ندارند که همین موضوع برخی شرکت ها را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. ممنوعیت صادرات کالا در برخی از کالا ها موقتی است و در برخی دیگر از کالاها دائمی.