واردات کالا

تعداد زیادی از کالاهایی که امروزه در بازارهای کشور به فروش میرسند از نوع وارداتی هستند. خرید و واردات کالا از کشورهای دیگر امری کاملا تخصصی است و فرد یا افرادی که این کار را برعهده میگیرند باید از تجربه و تخصص بالایی برخوردار باشند.

مراحل واردات کالا

۱) در مرحله اول باید از کشور و یا فروشنده ای که قصد خرید کالا از آن را دارید شناخت کاملی پیدا کنید. ۲) بعد از آنکه نسبت به فروشنده یا تولید کننده شناخت کاملی به دست آمد نوبت به کسب اطلاعات کامل از مشخصات و قیمت کالا میرسد که در این مرحله مانند مرحله اول باید به دقت عمل شود زیرا کالای وارد شده قابل ارجاع نیست و یا ارجاع آن مشکلات زیادی خواهد داشت. ۳) برای اینکه از کالای مد نظر خود اطمینان حاصل کنید میتوانید از فروشنده بخواهید تا نمونه ای از کالا را برای شما ارسال کند. ۴) حتما باید از فروشنده تقاضای پیش فاکتور کنید. ۵) از تعرفه های گمرکی اطلاعات کافی به دست آورید ۶) هزینه واردات کالا  از ابتدا تا ترخیص یکی از مهمرین مراحل واردات کالا است زیرا در قیمت تمام شده کالا تاثیر گذار است. ۷) با فروشنده درباره نحوه پرداخت به توافق برسید. ۸) از روش حمل کالا اطلاعات به دست آورید. ۹) از فروشنده نسبت به مجوزات و استاندارد اطلاعات کسب نمایید. ۱۰) اسناد و مدارک حمل کالا را به دقت بررسی نمایید و سپس تاییدیه نهایی را دریافت نمایید.

واردات کالا

۱۱) نسبت به بازرسی کالا با فروشنده توافق نمایید. ۱۲) قبل از واردات کالا باید سفارشتان را ثبت نمایید. ۱۳) از مراحل واردات کالا  که مهم نیز هست دریافت کد و استاندارد میباشد. ۱۴) مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه دریافت نمایید ۱۵) پیش نویس اسناد و مدارک باید بررسی شوند. ۱۶) پرداخت هزینه بالانس کالا. ۱۷) دریافت اسناد و مدارک مرتبط با حمل از فروشنده. ۱۸) اسناد و مدارک تامین ارز را دریافت نمایید ۱۹) اسناد مرتبط به بازرسی دریافت شود. ۲۰) پس از ورود کالا باید مدارک مورد نیاز را از سازمانهای مربوطه دریافت نمایید. ۲۱) پس از واردات کالا نوبت به ترخیض میرسد که باید اسناد مربوط به ترخیص ارائه شود. ۲۲) هزینه های امور ترخیص پرداخت شود. ۲۳) به انجام رساندن تعهدات مالی.

قوانین واردات کالا

قوانین واردات کالا نسبت به نوع کالا و همچنین کشوری که قصد واردات از آن را دارید متفاوت است. برای اینکه از قوانین واردات کالا اطلاعات بیشتری کسب نمایید با کارشناسان شرکت بازرگانی افرا اکسون تماس حاصل نموده  تا نسبت به نوع کالای شماو همچنین کشور وارد کننده اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

ممنوعیت واردات کالا

برخی از کالاها وجود دارند که به دلایل  مختلفی اجازه ورود به داخل کشور را ندارند و قانون ممنوعیت واردات کالا شامل حال آنها میشود. ممنوعیت واردات کالا که توسط سازمان های مربوطه برای برخی کالاها ابلاغ میشود را به راحتی نمیتوان لغو نمود و برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه واردات کالا میتوانید با شرکت بازرگانی افرا اکسون تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.